Що таке розумний дім. Коротко і по-суті. - Житлова компанія Alliance. Професійні ріелторські послуги

Що таке розумний дім. Коротко і по-суті.

Голосові помічники, роботи-пилососи, розумні будильники, смарт-кавоварки: це вже не розкіш «тільки для багатих». Такі речі роблять наше життя простішим і цікавішим. Але самі по собі ці прилади ще не роблять дім «розумним». Ми в ЖК “Альянс” не лише допомагаємо обрати найкращі квартири в Івано-Франківську, а й турбуємось про те, щоб ваш комфорт. Сьогодні з’ясовуємо, що таке розумний дім насправді і як він може полегшити життя.

Що таке розумний дім

Розумний дім, або smart home – це система автоматизації домашніх пристроїв, які виконують певні дії і можуть вирішувати ряд завдань без людини. Звучить трохи нудно, правда? Давайте тоді на прикладах.

Олег прокидається. В цей момент відкриваються жалюзі, підлога у ванній вже підігріта, а на кухні починає грати радіо. Він снідає і їде на роботу. До чого тут розумний дім? А ось. У квартирі розташовані датчики, які реагують на підвищення чи зниження температури. Якщо, наприклад, на вулиці і в квартирі стає холодніше – датчики це зчитують, інформація надходить в спеціальний центр управління, який дає команду підвищити температуру в батареях. Як тільки температура в квартирі повертається до заданого рівня, центр скасовує свою команду. Завдяки цьому в квартирі завжди однаково тепло. Для безпеки в домі встановлена камера, яка «бачить» та фотографує, кожного, хто підходить до дверей, коли господаря немає вдома. Якщо потрібно, розумний дім увімкне світло на веранді чи на коридорі, аби фото невідомого було якіснішим. Його, до речі, smart home пришле Олегу одразу, де б він не був. А коли Олег після роботи повернеться до своєї квартири в Івано-Франківську, яку найімовірніше купив за допомогою ЖК «Альянс», його вже буде чекати гаряча кава, а жалюзі будуть закриті. Освітлення теж зміниться, стане трохи тьмянішиим, аніж зранку, адже незабаром потрібно лягати спати. Завтра Владиславу треба їхати у відрядження, тому він ще з вечора активує функцію присутності: дім буде автоматично вмикати світло і радіо в обраний час (так наче в квартирі постійно хтось є).

Для того, щоб розумний дім працював «як треба», йому потрібно задати головні параметри. Наприклад, вказати точну годину відкриття і закриття жалюзі, бажану кімнатну температуру чи точну адресу і номер квартири (тоді доставку їжі smart home теж візьме на себе), контакти служби охорони (тоді якщо з квартири всі пішли, а датчик зафіксував рух, він надішле сигнал і вам, і на пульт охорони). Ще вищий рівень – коли розумний дім вміє сам приймати рішення. Наприклад, якщо пропаде газ, система переведе котел на електрику. Або на основі часто повторюваних дій власника, smart home може запропонувати унікальні алгоритми поведінки. Наприклад, якщо ви ввечері дивитесь телевізор в темноті, то дім запропонує автоматично виключати світло, коли вмикається телевізор.

Що входить в систему розумного дому.

В будь-якому розумному домі повинні бути три елементи:

1)    Самі прибори: кавоварки, колонки, холодильники, відеокамери, домофони і т.д.

2)    Датчики, які отримують інформацію з навколишнього середовища (датчики освітлення, відкритих-закритих дверей, температури, вологи …)

3)    Центр управління. Це мозок smart home, який об’єднує всі наявні в квартирі елементи розумного дому.

Ще, звичайно, потрібен інтернет. Щоб всі прибори працювали злагоджено їх потрібно об’єднати між собою в одну систему за допомогою проводів, або без них. Всі складові можуть працювати автоматично, а також керуватись пультом або голосом чи з телефону. Можна також купити розумні прилади окремо, але це вже не буде вважатись повноцінним розумним домом.

Скільки коштує таке задоволення

Ціни дуже різняться. Все залежить від комплектації, надійності та авторитету фірми-виробника. До речі, є доволі якісні українські виробники систем розумний дім. В загальному вартість стартує від 1500 грн, а верхньої межі немає. Вибір з вами.

 

 

Що обрати: вторинку чи новобудову

Агентства нерухомості. Що це і як вони працюють?

Продаж квартир в Івано-Франківську